Ahoj!

Jmenuji se Jan Václavík a píši tento blog, zaměřený převážně na povídání o mých cestách.

Od roku 2003 se zajímám o tvorbu webových stránek. Především o jejich front-endovou část. To zahrnuje docela širokou oblast – od designu, přes použitelnost, responzivní design pro telefony, vývoj „single page“ aplikací, až po vývoj mobilních aplikací.

V začátcích mé práce jsem si vzal na starost velkou výzvu. Chtěl jsem konkurovat populární webové hře Webgame, která v té době byla nesmírně populární i přes prakticky zastavený vývoj. Vytvořil jsem RealWorld. Sice jsem s 18 000 hráči nepředstavoval pro Webgame vážnější konkurenci, ale i tak jsem měl z této práce radost a v mnohém tato hra Webgame překonala a bavila mnoho mých kamarádů.

Od roku 2007 se vývojem webů živím. Začal jsem ve firmě Drosera, s.r.o., kde jsem své čtyřleté působení zakončil bakalářskou prací, ve které jsem vyvíjel automatický sledovač pozic v vyhledávačích.

Během studia magisterského programu jsem spoluzaložil firmu Ackee, s.r.o. s přáteli z ČVUT FIT. V ní jsem si vyzkoušel řízení a vývoj mnoha zajímavých projektů.

V roce 2014 jsem si před jméno přidal titul inženýra z pražské ČVUT Fakulty informačních technologií. Studium jsem zakončil diplomovou prací pro ŠKODA AUTO, a.s., kde jsem vytvořil single page aplikaci pro palubní počítač v automobilu na bázi webových technologií. Výsledkem práce byla analýza a funkční prototyp modulů pro rádio, přehrávač médií a počasí. Součástí implementace bylo také ovládání dotykovými gesty, rozpoznávání hlasu a hlasového ovládání celé aplikace.

Od ledna 2015 jsem pracoval jako vývojář mobilních mobilních aplikací v U+. Při vývoji mobilních aplikací jsem prošel nativním vývojem pro Android, iOS, Ionic framework, abych došel k React Native, ve kterém jsme udělali HoppyGo.

Od jara 2016 přednáším na Codecamp.cz o vývoji mobilních aplikací za pomoci hybridních technologií.

V roce 2018 jsem se spolupodílel na 12 týdenním kurzu Speak React Native a nastoupil jsem do Kiwi.com v Barceloně.

V roce 2020 jsem si zkusil práci v ve větších korporátech (NCR, creditinfo), nicméně jsem zjistil, že to není pro mě a vrátil jsem se zpět ke start-upům do Productboardu.

Mimo informatiku se zajímám o mnoho dalších věcí. Hodně čtu a lezu po horách, a to ať už jako horolezec nebo jen turista. Během roku hodně času strávím na cestách. A to převážně po horách. Navštívil jsem mnoho zajímavých zemí, mezi jinými například Nepál, Indii, Island nebo zimní Norsko na běžkách, kde klesala teplota k -30°C. V posledních letech také rád cestuji s notebookem a pracuji vzdáleně. Absolvoval jsem několik výprav jako digitální nomád do oblastí jako Kanárské ostrovy, Norsko, Thajsko, Vietnam, severní Itálie nebo Savojsko ve Francii. Čím více člověk cestuje, tím více zjišťuje, že by nechtěl bydlet jinde než v ČR, nicméně bez cestování tohoto prozření těžko dosáhne.

Mnoho z toho, co jsem na cestách popisuji na blogu, jednak abych tyto zážitky zvěčnil pro svoji potřebu občas si cestopis přečíst a zavzpomínat a také abych motivoval ostatní, kteří se chtějí podívat za hranice. Zároveň hodně fotím, což je důvod, proč jsem z blogu udělal spíše fotoblog. Příliš neuznávám malé fotky, ze kterých není nic poznat nebo obsahují rámečky či vodotisky. Nic takového tady nenajdete.

Více o tom, co dělám můžete nalézt na mém profilu sítě LinkedIn. Mám rád výzvy, takže pokud mi chcete nabídnout práci na opravdu zajímavém projektu, neváhejte mě kontaktovat.