Hromada ebooks ke stažení

Seznam a možnost stažení mých oblíbených elektronických knih (nebo-li ebooks), které stojí za přečtení.

Jedná se hlavně o knihy od mnou oblíbených autorů jako například: Dan Brown (Andělé a démoni, Pavučina lží, Bod klamu, Šifra mistra Leonarda), Karel Čapek (RUR, Krakatit), Stephanie Meyerová (Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk), Christopher Paolini (Eragon, Eldest, Brisingr), Terry Prachett, Mario Puzo (Kmotr)

A teď už seznam knížek, které jsem četl, a líbily se mi, nebo si je chystám přečíst:

 

Brown, Dan Andělé a démoni
Pavučina lží
Bod klamu
Čapek, Karel Krakatit
RUR
Golding Pán much
Hemingway, Ernest Stařec a moře
Keyes, Daniel Růže pro Algernon
Meyerová, Stephanie Stmívání
Nový měsíc
Zatmění
Rozbřesk
Orwell, George 1984
Paolini, Christopher Eragon
Eldest
Brisingr
Prachet, Terry Barva kouzel
Lehké fantastično
Stráže, stráže
Puzo, Mario  Kmotr
Remarque, Erich Maria  Na západní frontě klid
Rowling, J. K.  Harry Potter 1-6
 Sapkowski, Andzrej  Zaklínač
 Wyndham, John  Den trifidů

+ TOP 20 sci-fi a fantasy ebooků

Nejen tyto, ale i další ebooks najdete na adrese

www.janvaclavik.cz/ebooks

 

Dá se to číst když je to „elektronické“?

Odpověď zní překvapivě – ano, číst se to dá, ba co je zajímavé odpadají nám některé nepříjemnosti, které sdílíme při čtení obyčejných vázaných knih – například nemusíme u tlustších knih nekonečně přehýbat a zatěžovat stránky aby se nám neustále neotáčely zpět.

Další důležitou vlastností je přenostitelnost těchto knih – ebooků. Můžeme si je číst na mobilním telefonu, v počítači, na PDA, ebook readeru. Pro obyčejného člověka a ne IT nadšence bych doporučoval mobil – ideální řešení, má ho snad každý a většina nových telefonů podporuje javu, která je potřeba pro ebooku.

Výhodné je také používat takzvané scrollovaní, kdy se vám stránka postupně roluje, ujíždí dolu a vy můžete číst bez toho, abyste museli mačkat cokoliv přo otáčení stránek. Kromě rolování lze stránky postupně překrývat novými nebo po určitém časovém intervalu stránku otočit (ale tento způsob mi přijde nejhorší).

A v neposlední řadě při čtení nepotřebujeme svítit. Aby nás například display mobilu neoslňoval, nastavíme si černé pozadí a bílé písmo atd.

 

Jak to dostat do mobilu?

Doporučuji překonvertovat knihu přes program ReadManiac. Jde o program, který nainstalujete, poté si převedete knihu do formátu txt a vložíte ji do aplikace. Celé to pak nahrajete do mobilu a naintalujete v mobilu. Ano zní to složitě, ale stojí to za to, a navíc to není tak strašné 🙂

Jan Václavík
Jan Václavík
Vystudoval jsem ČVUT FIT a pracuji v Productboard jako Software engineer. Kromě toho občas přednáším o programování, baví mě cestovat do neznámých krajin, lézt po horách a občas o tom píšu na tento blog. Na Twitteru mě najdete jako @janvaclavik.

13 komentáře

  1. Pokud mi vysvětlíte, jak mám postupovat při stahování Vašich knih-třeba všechny Sapkowske, dodám Vám 6 e-booků Kundery, které vyšly v Sixty eight Publisher a u nás ne.

  2. Readmaniak je fajn věc, mobil má u sebe člověk téměř pořád, takže se člověk nenudí cestou z/do práce, ani nečekaná fronta kdekoliv nezaskočí. A není třeba s sebou tahat bichle… ikdyž proti nim samozřejmě nic nemám! Z internetu mám staženo cca 700 titulů, převážně sci-fi, do knihovny by se to nevešlo a myslím, že to ani za život nepřelouskám 🙂

  3. Dobrý den, nemohli byste mi poslat kontakt na nějaký server s křesťanskými e-booky? Jitka

  4. dobrý článok ale pripomínam , že pri mobilnom telefóne musíte stále „preťukávať“ riadky a je to otravné … preto maju telofóny so symbianom výhodu a môžu použiť OReader

  5. pouzival jsem obdobny program, akorat bral i formaty *.pbp (primo Ebooky) a dalsi textove formaty, a dalsi vyhodou bylo ze se dala vytvorit cela knihovna (nevim jak to jde u tohodle) a krom toho mela ona vytvorena aplikace v mobilu zmenu pisma barvy barvy pozadi a automaticke posouvani radku s moznym nastavenim rychlosti popr primo posouvani stranek… funkcnost na vsech mobilnich telefonech obsahujicich javu… pokud ho opet najdu nebo si aspon vzpomenu na jmeno, tak dodam… libi se mi ze jsi tu uvedl program… obcas je tezke nejaky sehnat… 🙂

  6. format *.PDB (to jsou EBooky, PBP jsou myslim hry na PSP popr. zapackovasne hry na PSX)

  7. seznam zdrojů knih ke stažení zdarma je taky na bloguhttp://databookblog.blogspot.cz/

  8. Je to jednoduché, nestahuj e-knihu, ale audioknihu. Je to jako když stáhneš písničku a nemusíš nic poslouchat

Odeslat komentář