Ahoj!

Jmenuji se Jan Václavík, je mi 27 let a píši tento blog, zaměřený převážně na povídání o mých cestách a webových technologiích.

Od roku 2003 se zajímám o tvorbu webových stránek. Především o jejich front-endovou část. To zahrnuje docela širokou oblast – od designu, přes použitelnost, responzivní design pro telefony, vývoj „single page“ aplikací, až po vývoj hybridních aplikací.

V začátcích mé práce jsem si vzal na starost velkou výzvu. Chtěl jsem konkurovat populární webové hře Webgame, která v té době byla nesmírně populární i přes prakticky zastavený vývoj. Vytvořil jsem RealWorld. Sice jsem s 18 000 hráči nepředstavoval pro Webgame vážnější konkurenci, ale i tak jsem měl z této práce radost a v mnohém tato hra Webgame překonala.

Od roku 2007 se vývojem webů živím. Začal jsem ve firmě Drosera, s.r.o., kde jsem své čtyřleté působení zakončil bakalářskou prací, ve které jsem vyvíjel automatický sledovač pozic v vyhledávačích.

Během studia magisterského programu jsem spoluzaložil firmu Ackee, s.r.o. s přáteli z ČVUT FIT. V ní jsem si vyzkoušel řízení a vývoj mnoha zajímavých projektů.

V roce 2014 jsem si před jméno přidal titul inženýra z pražské ČVUT Fakulty informačních technologií. Studium jsem zakončil diplomovou prací pro ŠKODA AUTO, a.s., kde jsem vytvořil single page aplikaci pro palubní počítač v automobilu na bázi HTML5. Výsledkem práce byla analýza technologií a funkční prototyp modulů rádia, přehrávače médií a počasí. Součástí implementace bylo také ovládání dotykovými gesty, rozpoznávání hlasu a hlasového ovládání celé aplikace.

Od ledna 2015 pracuji jako vývojář hybridních mobilních aplikací, založených na Ionic frameworku v User Technologies, s.r.o. a začínám se zaměřovat také na React Native.

Od jara 2016 přednáším na Codecamp.cz o vývoji mobilních aplikací za pomoci hybridních technologií.

Kromě vývoje klasických webových projektů se zajímám o single page aplikace na bázi AngularJS, o programování her v HTML5 a o tvorbu mobilních aplikací na bázi webových technologií Cordovy, Ionic frameworku nebo React Native.

Mimo informatiku se zajímám o mnoho dalších věcí. Pokračuji studiem pedagogiky na ČZU, hodně rád čtu a také sportuji – baví mě lukostřelba, cyklistika nebo frisbee. Během roku hodně času strávím na cestách. A to převážně po horách. Navštívil jsem mnoho zajímavých zemí, mezi jinými například Nepál, Indii, Island nebo zimní Norsko na běžkách, kde klesala teplota k -30°C. Skoro všechny země, které jsem viděl jsou krásné, ale ve výsledku se mi nejvíc líbí v severní Itálii, Slovinsku, Slovensku a České republice. Mnoho z toho, co jsem na cestách popisuji na blogu, jednak abych tyto zážitky zvěčnil pro svoji potřebu a také abych motivoval ostatní, kteří se chtějí podívat za hranice. Zároveň velmi rád fotím, což je důvod, proč jsem blogu udělal spíše fotoblog. Příliš neuznávám malé fotky, ze kterých není nic poznat nebo obsahují rámečky, případně vodotisk.

Více o tom, co dělám lze nalézt na mém profilu sítě LinkedIn nebo v mém životopise (CV). Mám rád výzvy, takže pokud mi chcete nabídnout práci na zajímavém projektu, neváhejte mě kontaktovat.